MADENCİLİK

Çevresel ve Sosyal Alanda Sürdürülebilir Madencilik!

BA-MİR Madencilik sektördeki faaliyetlerine 2021 yılı itibari ile başlamıştır. Bu kapsamda ilk yatırım projesi Marmara Adasında gerçekleştirilmiştir.

Marmara Adası Balıkesir’e bağlı olan Marmara Denizi’nin güneybatısında bulunan Marmara adalarının en büyüğüdür. Dünyanın en eski mermer ocaklarına ev sahipliği yapmış ve bu özelliği dolayısı ile birçok dilde mermer kelimesinin kökeni olmuştur.

Marmara mermeri hem Dünya hem de Türk tarihinde önemi olan yapılarda kullanılmıştır. Birçok Osmanlı sarayında, Mescid-i Aksa’da, Efes ve Truva uygarlıklarında, Roma ve Bizans yapılarında ve pek çok tarihi yapıda görmek mümkündür. Öte yandan yağmura, güneşe, soğuğa ve sıcağa dayanıklı olan Marmara mermeri bu özelliği sayesinde dış mekânlarda sıklıkla kullanılmaktadır.

Detaylı Bilgi

PETROL

BA-MİR Petrol yapmış olduğu akaryakıt istasyonu yatırımları ile 20 yıllık akaryakıt sektörü tecrübesini Türkiye geneline yaymayı hedeflemektedir. Bu doğrultuda atıl olan akaryakıt istasyonlarını aktif hale getirmek için gerekli fiziki ve altyapı çalışmalarını yaparak günümüz teknolojileri ile uyumlu, modern ve çevre dostu akaryakıt istasyonlarını ülkemiz ekonomisine kazandırmaktadır.

Akaryakıt istasyonlarının çatısına yapmış olduğu güneş enerjisi santralleri ile yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelik desteğini bu sektörde de sürdürmektedir. Ayrıca elektrikli araçların günümüzde yaygınlaşmasından dolayı bu alanda da araç şarj istasyonlarını projelerinde uygulamaktadır.

Detaylı Bilgi

ENERJİ

Enerji, ülkelerin ekonomik ve sosyal olarak gelişiminde, dolayısıyla toplumsal refahın artırılmasında vazgeçilmez bir etkendir. Sürdürülebilir çevre ve temiz enerji ise sürdürülebilir kalkınmanın önemli iki unsurunu oluşturmaktadır. Son yıllarda temiz enerji için yenilenebilir enerji kaynaklarına yapılan yatırımlar dünya genelinde artış göstermiştir. Türkiye’de yenilenebilir enerji kaynağı potansiyelini değerlendirmeye yönelik yatırımlar ve çalışmalar son yıllarda artarak devam etmektedir.

Hem enerjide dışa bağımlılığını azaltarak hem de doğasını koruyarak sürdürülebilir bir kalkınma sağlamak için Türkiye’nin potansiyelini daha fazla kullanması amacıyla BA-MİR Enerji olarak Eskişehir İli Çifteler İlçesinde 3.651,92 kWp / 2.958,00 kWe kurulu gücünde, Eskişehir İli İnönü İlçesinde 2.016,00 kWp / 1.840,00 kWe kurulu gücünde olmak üzere toplamda 5.667,92 kWp / 4.798,00 kWe kurulu güncünde güneş enerjisi santrali yatırımlarımız mevcuttur.

Detaylı Bilgi

DANIŞMANLIK

BA-MİR Danışmanlık yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı elektrik üretim tesisleri kapsamında yapmış olduğu yatırımlar, geliştirdiği projeler sayesinde kazandığı bilgi birikimini titiz çalışma tarzı ve yüksek iş disiplini ile birleştirerek enerji sektöründe danışmanlık hizmeti vermeye başlamıştır. Alanında uzman ve yetkin idari ve teknik kadrosu ile bu alandaki faaliyetlerini sürdürmektedir.

Projelendirme, Mühendislik, Proje Yönetimi, Yatırım Teşvikleri, Geçici Kabul Hizmetleri, Lisans ve İzin İşleri gibi alanlarda enerji yatırımları danışmanlığı yaparak yatırım ortamındaki belirsizlikleri kaldırma, yatırımcılara zaman kazandırarak yatırımın projelendirme aşamasından uygulamaya geçme aşamasına kadar geçen tüm süreçlerde danışmanlık hizmeti verilmektedir.

Detaylı Bilgi